دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با معرفی ۲۰۵ برگزیده

با اعلام حکم دبیری اسعدی برای جشنوارۀ یازدهم

( طراحی کاور اختصاصی از رسانه فرهنگی هنری تک موزیک )

دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با معرفی 205 برگزیده

دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با معرفی ۲۰۵ برگزیده در سه شاخۀ موسیقی دستگاهی، کلاسیک و نواحی با حضور بزرگان موسیقی ایران، علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و دبیران جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.

 

در این مراسم «بهرام جمالی» – مدیرعامل انجمن موسیقی- ضمن تبریک به هنرمندان موسیقی به‌واسطۀ برگزاری جشنوارۀ جوان گفت: «این جشنواره فاصلۀ معناداری با صنعت موسیقی ایرانی گرفته و به فرهنگ موسیقی نزدیک‌تر شده است. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم به سمتی حرکت کنیم که این رویداد موسیقی مبنایی برای ارزش‌گذاری فرهنگی باشد که اساساً می‌تواند بن مایۀ فرهنگی ما را تشکیل دهد.» او ابراز امیدواری کرد که بتوانند در آینده در جهت اعتلای این حرکت فرهنگی گام‌های مؤثرتری بردارد.
 
در ادامه این مراسم نوازندگان نوجوان و جوان سازهای محلی به اجرا پرداختند و سپس متن سخنرانی هومان اسعدی، دبیر دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان توسط سیدعباس سجادی قرائت شد:
 
«جشنوارۀ ملی موسیقی جوان جشنواره‌ای زیربنایی و تخصصی است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمّی و کیفی آموزش موسیقی در کشور به دست می‌دهد. این جشنواره، از سویی، موجب ایجاد انگیزه‌ای برای تلاش و تکاپوی بیشتر در میان نسل جوان موسیقیدانان ایران می‌شود و، از سوی دیگر، با همکاری صمیمانۀ جمع کثیری از استادان برجستۀ موسیقی کشور مجالی شایسته و ارجمند برای ارزیابی سطح کیفی آثار نسل جدید و سمت و سودادن به فعالیت‌های موسیقایی آنان فراهم می‌آورد.
 
یکی از مهم‌ترین دست‌آوردهای این ادوار جلب اعتماد و مشارکت جمعی از برجسته‌ترین استادان موسیقی کشور بوده است؛ به‌گونه‌ای که در دورۀ اخیر قریب به ۸۰ نفر از استادان در مراحل مختلف، از تدوین فراخوان تا داوری آثار در مراحل مقدماتی و نهایی، با جشنواره همکاری کرده‌اند. لذا، شایسته است مکانیسم حصول این دست‌آورد مورد توجه مسئولین قرار گیرد. در واقع، مهم‌ترین دلیل ایجاد این فضای همدلانه و مشارکت حداکثری جامعۀ موسیقی، اتخاذ سیاستی مناسب در تکوین ساختار جشنواره بوده است، بدین معنا که دولت اساساً نقشی حمایتی و معطوف به امور اجرایی داشته است و تصمیم‌گیری‌ها و امور برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری را برعهدۀ اهل فن گذاشته است. دبیر جشنواره نیز، که خود عضوی کوچک از جامعۀ موسیقی است، به دور از هر گونه اِعمال نظر یا سلیقۀ شخصی، صرفاً خود را نماینده و کارگزارِ برآیندِ آراء استادان دانسته است. شایسته است مسئولین و دبیران ادوار آتی، با اتخاذ رویکردهای مناسب، در حفظ این دست‌آورد و سرمایۀ عظیمِ معنوی بکوشند. تأمل در سیر تحولات این چند دوره نشان می‌دهد که گسترشِ کمّی و ارتقاءِ کیفی جشنواره با نگاهی واقع‌بینانه و با برنامه‌ریزی‌هایی دقیق و تدریجی صورت پذیرفته است. در واقع، این نکته را باید در نظر داشت که توسّعِ معنایی بسیار، خود باعث بی‌معنایی می‌شود. لذا، شایسته است حدود و ثغورِ جشنواره به دقت در نظر گرفته شود و بیش از ظرفیت‌های واقع‌بینانه، باری بر دوش این جشنواره گذاشته نشود تا همچنان شاهد تداوم برگزاری جشنوارۀ ملی موسیقی جوان باشیم.»
 
اسعدی در پایان متن سخنرانی خود از حضور استادان برجستۀ موسیقی ایران، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر اجرایی، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، مدیرکل دفتر موسیقی و ستاد جشنواره تقدیر و تشکر و برای شرکت‌کنندگان آرزوی موفقیت کرد.
 
در ادامه با حضور دبیر جشنواره و داوران بخش موسیقی نواحی،  برگزیدگان این بخش  معرفی و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ خود را دریافت کردند، به طوری که در بخش موسیقی مازندران هیئت داوران نفرات اول تا سوم انتخاب نکردند و ردۀ سنی الف سیدمحمدرضا محمدی سیدکلایی نوازندۀ دوسرکوتن، دوتار از قائم شهر و سیدابوالفضل مختاری سنگدهی نوازندۀ لَـله‌وا از ساری، در ردۀ سنی ب حمیدرضا قیاسی نوازندۀ لـله‌وا از آمل و در ردۀ سنی ج سیدمهبد نبوی تهرانی نوازندۀ کمانچه از آمل را به عنوان برگزیده انتخاب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را اهدا کردند. همچنین در این بخش هیئت‌داوران با اهدای لوح تقدیر از سامی گل‌زاده گنگرج نوازندۀ لـله‌وا در گروه سنی الف از آمل و امیرحسین جعفری خوانندۀ موسیقی مازندرانی در گروه سنی ب تقدیر کردند.
 
 
در بخش موسیقی لرستان؛ ساز کمانچۀ لری، ردۀ سنی الف، سبحان امرائی از کوهدشت رتبۀ اول، سهراب بحیرائی از نهاوند رتبۀ دوم و رضا جایدری از خرم‌آباد رتبۀ سوم را کسب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را دریافت کردند. در ردۀ سنی ب، میلاد علیپورراد از کوهدشت رتبۀ اول، سیدسعید سلامتی ضرون از شهر قدس رتبۀ دوم و حسن سالاروند از دورود رتبۀ سوم را کسب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را دریافت کردند.
 
در ردۀ سنی ج هیأت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم ندانستند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را مشترکاً به میلاد فلاحی از دورود و یونس غلام‌زاده علم از خرم‌آباد به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند. در بخش سرنای لرستان، ردۀ سنی الف تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی هیئت داوران به امیرحسین بسطامی و شاهرخ پیمانی از خرم‌آباد تعلق گرفت.
 
در بخش موسیقی آذری، ساز تارِ آذری ردۀ سنی الف، هیئت داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را به فرزین انگوری رازقی از تبریز به عنوان رتبۀ اول، شهریار مشتاقی از تبریز به عنوان رتبۀ دوم و یانار رنجبریان‌اصل از تبریز به عنوان رتبۀ سوم تقدیم کردند. در ردۀ سنی ب نیز جهانگیر ملکی از شهر جدید سهند و شهریار الهی از مشکین‌شهر مشترکاً رتبۀ اول را کسب کردند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را دریافت کردند. هیئت داوران در این رده سنی هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم و سوم تشخیص ندادند.
 
در ردۀ سنی ج، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به المان اطهری از خوی به عنوان رتبۀ اول، بهروز اسکندری از زنجان به عنوان رتبۀ دوم و سعید ضاربی از میانه به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
 
در بخش ساز کمانچۀ آذری، ردۀ سنی الف نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی از سوی داوران به چیچک شاطرزاده تبریزی از تبریز به عنوان رتبۀ اول، آراز عباسی لشنلو از ارومیه به عنوان رتبۀ دوم و رضا محمدی از تبریز به عنوان رتبۀ سوم اهدا شد. در رده سنی ب، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ تشخیص ندادند و در ردۀ سنی ج از مسعود رضا قلی‌زاده از میانه نیز با اهدای لوح، تقدیر کردند.
 
هیئت داوران همچنین در ساز نقارۀ آذری، رده سنی ج، از سیدامیر آل‌نبی از تبریز، در ساز قوپوز گروه سنی الف از اسماء میکائیلی از مشکین‌شهر تقدیر کردند.
 
 
در بخش موسیقی ترکمن، ساز دوتار ترکمن نیز هیئت داوران شرکت‌کننده‌ای را به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب نکردند و ردۀ سنی ب لقمان امانیان و همرا پورقاز در ردۀ سنی ج از بندرترکمن شایستۀ تقدیر ویژه دانستند و لوح تقدیر و جایزه نقدی را به این دو نوازنده تقدیم کردند.
 
در بخش موسیقی بوشهر، ساز نی‌انبان، گروه سنی ج، هیئت داوران محسن آقایی عطاآباد و ساناز یوسفی بوشهری از بوشهر را شایستۀ تقدیر ویژه دانستند و لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را به این دو نوازنده اهدا کردند. در بخش موسیقی شرق و جنوب خراسان، ساز دوتار ردۀ سنی الف، هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را به یاسمین تنها از مشهد به عنوان رتبۀ دوم و محمدامین شیری از تایباد و کیان واحدی از تربت جام مشترکاً به عنوان رتبۀ سوم دادند.
 
در ردۀ سنی ب، نیز هیئت داوران هیچ‌‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول ندانستند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را به همایون حامدی از تربت جام به عنوان رتبۀ دوم و مصطفی تیموری از تربت جام به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند. هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان ردۀ سنی ج را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را مشترکاً به علی شیری مشهدریزه از تایباد و علی پورعطایی محمودآبادی از تربت جام به عنوان رتبۀ دوم و نیز مشترکاً به ساویس آقامحمدی از تربت جام و فریبا پورعطایی محمودآبادی از تربت جام به عنوان رتبۀ سوم تقدیم کردند. در این بخش همچنین از سجاد رضایی‌نسب، نوازندۀ دوتار از شهر کاشمر تقدیر شد.
 
در شاخۀ آواز تربت جام نیز تندیس، لوح تقدیر و جیازه نقدی به مبین دُرپور به عنوان برگزیده و لوح تقدیر جشنواره به محمدامین امینی خلیلی به عنوان تقدیر شونده تعلق گرفت. در بخش دوتار موسیقی شمال خراسان، ردۀ سنی الف، مهدی عقیقی علی‌آباد از قوچان رتبۀ اول، مصطفی اسلامی از شهریار و فرهاد اسلامی از شیروان مشترکا رتبۀ سوم را کسب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را دریافت کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص نداده است.
 
در رده سنی ب، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را به سعید هوشمند از شیروان به عنوان رتبۀ دوم و مشترکاً به شهاب رضازاده از شیروان و امیر پاشا آذری از تهران به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند. در رده سنی ج، نیز حسن تایانلوی‌بیک از شیروان و مظاهر حدادیان فاروجی از فاروج مشترکاً رتبۀ اول، اعظم کارگرفلاح از شیروان و مریم مروّج از قوچان مشترکاً رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره کسب کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص ندادند.
 
در این شاخه همچنین هیئت داوران با اهدای لوح از دیانا رجبی‌پرکنی از مشهد تقدیر کردند. در بخش ساز تنبور، ردۀ سنی الف، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به پویا عباسی از کرمانشاه به عنوان رتبۀ اول، حافظ کریمی از کرند غرب به عنوان رتبۀ دوم و وریا کریمی از کرند غرب و بهداد رضایی از صحنه مشترکاً به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
 
در ردۀ سنی ب، سهیل رستمی از کرمانشاه رتبۀ اول، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را کسب کرد. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را به سیدسروش رحیمی‌نیا از تهران و علی مومیوند از همدان را مشترکاً به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند.
 
در گروه سنی ج، نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره مشترکاً به رامتین کاکاوندی از صحنه و میلاد محمدی برشاهی از کرمانشاه به عنوان رتبۀ اول، ادریس غلامی بیامه از اندیشه به عنوان رتبۀ دوم و مصطفی عزیزی از کرمانشاه به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
 
بخش آواز و تنبور نیز هیئت داوران در رده سنی الف، سجاد رضایی از سرپل ذهاب را به عنوان برگزیده انتخاب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را به او اهدا کردند. همچنین در ردۀ سنی ب، علی کمالی از دالاهو رتبۀ اول، سیروان شیروئی از دالاهو رتبۀ دوم و حامد ناجی از الوند رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند. در گروه سنی ج هیچ شرکت‌کننده‌ای حضور نداشت.
 
در شاخۀ ساز دف، ردۀ سنی الف، وحیده نقیبی از ایلخچی رتبۀ اول، کی‌ناز کیاالوندی از گرگان رتبۀ دوم و امیر مرادی از صحنه رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
 
در ردۀ سنی ب، بر اساس نظر هیئت داوران، تمام اجراها در این گروه سنی از سطح بسیار خوبی برخوردار بود و رقابت بین شرکت‌کنندگان بسیار نزدیک بود. بر این اساس تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به غزل میرزایی از شوشتر و منا ملایی از سنندج مشترکاً به عنوان رتبۀ اول، شادی غلامی از سنندج به عنوان رتبۀ دوم و غزل رحیمی از اهواز به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
 
در گروه سنی ج، نیز سامان میمنت از قروه رتبۀ اول، رامتین کاکاوندی از صحنه رتبۀ دوم و مشترکاً علی پورعطایی محمودآبادی از تربت جام و نازنین نره‌ائی از بوشهر رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
 
در شاخه ساز نرمه نای و ضرب کردی، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ جشنواره به دونوازی نرمه نای کیومرث محمودی و اسماعیل محمودی از بوکان به عنوان رتبۀ اول، دونوازی نرمه نای و ضرب کردی مژگان سیدی بوکانی (نرمه نای) و مژده سیدی بوکانی (ضرب کردی) از بوکان به عنوان رتبۀ دوم و مشترکاً دونوازی نرمه نای و ضرب کردی آروین دباغی (نرمه نای) و امید دباغی (ضرب کردی) از بوکان و کریم صالحی یکشوه (نرمه نای) و متین حسینی (ضرب کردی) از بوکان به عنوان رتبۀ سوم اهدا شد.
 
در بخش آواز هوره، نیز هیئت داوران با اهدای لوح، جایزۀ نقدی و تندیس از سجاد رضایی از شهر سرپل ذهاب تقدیر ویژه کردند.
 
بعد از اهدای جوایز برگزیدگان بخش موسیقی نواحی، نماهنگی از ایام برگزاری جشنوارۀ دهم موسیقی جوان پخش و نیلوفر هادی سهی، نوازندۀ ویولا و پریناز حیدری‌نژاد، نوازندۀ گیتار، شرکت‌کنندگان بخش موسیقی کلاسیک، به اجرا پرداختند و سپس با حضور هیئت داوران بخش موسیقی کلاسیک برگزیدگان این بخش معرفی شدند، به طوری که در شاخۀ ساز ویلن رده سنی الف، ترگل کریمی مقدم از کرج و نگارالسادات میرلوحی از اصفهان به طور مشترک رتبۀ اول، سید دانیال خلیفه از کرج رتبۀ دوم و فاطمه بلادر از تهران رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند.
 
در ردۀ سنی ب، علیرضا خلج اسمعیلی و مهران دبستانی از تهران مشترکاً رتبۀ اول و شکیبا خسروی از تهران رتبۀ دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند. هیئت داوران همچنین هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص ندادند. در ردۀ سنی ج، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را به ملودی برومندنژاد از تهران به عنوان رتبۀ دوم و افسانه مزرعتی از کاشان به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند.
 
در شاخۀ ساز ویولا، ردۀ سنی الف، شرکت‌کننده‌ای حضور نداشت. بر این اساس تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره در ردۀ سنی ب، مشترکاً به پرنیان آقایانی و روزبه حجت‌پناه از تهران به عنوان رتبۀ دوم و آریان زمانی علویجه از اصفهان به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت. همچنین هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند. در گروه سنی ج، نیلوفر هادی‌سهی از تهران رتبۀ اول و وحید دلاور از شیراز رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص ندادند.
 
در شاخۀ ساز ویلنسل، ردۀ سنی الف، هیئت داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را به هاله آخوندسامانی از کرج به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند و هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم تشخیص ندادند. در گروه سنی ب، میر نوید حمیدی از تبریز رتبۀ اول، منا ایقانی از گرگان رتبۀ دوم و یاسمن کوزه‌گر از تهران رتبۀ سوم را همراه با تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند.
 
در رده سنی ج، محمدحسین غریبی هشتجین از تهران رتبۀ اول و سهراب ملک‌زاده آملی از تهران رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند. در این ردۀ سنی هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص ندادند.
 
در ساز پیانو، رده سنی الف، نگار مرادی از تهران رتبۀ اول، شیدا فرزین از کرج و محیا محرومی از مشهد مشترکاً رتبۀ دوم و هستی آریان‌نیا از کرج رتبۀ سوم را با تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند.
 
در رده سنی ب، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی از سوی داوران به ماهور اربابیان از تهران به عنوان رتبۀ دوم و افشین نصرتی از تهران به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت. همچنین هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند.
 
در ردۀ سنی ج، نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی از سوی داوران به پوریا رمضانیان باجگیران از مشهد و فواد (حامد) سلج محمودی از آبادان مشترکاً رتبۀ دوم تعلق گرفت. هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم تشخیص ندادند. در شاخۀ ساز گیتار، ردۀ سنی الف، سیده پری‌ناز حیدری‌نژاد از تهران و مبینا یوسفی قرائی از گرگان مشترکاً رتبۀ اول، تابا خادمی کلانتری از تهران رتبۀ دوم و مرتضی الماسی از کرج رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند.
 
در ردۀ سنی ب، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را مشترکاً به نیما سلطانیه از رشت و سینا درخشی چوان علیا از تبریز به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند.
 
در گروه سنی ج، نیز هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره به وحید مهری از تهران به عنوان رتبۀ دوم و مهراد نجفیان از تهران و حسین مصدق از گرگان مشترکاً به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند.
 
در شاخۀ ساز فلوت، ردۀ سنی الف، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره از سوی هیئت داوران به نگار نراقی از تهران به عنوان رتبۀ اول، آرین فیروزیان از تهران به عنوان رتبۀ دوم و دُرسا سلیمی از بندر انزلی به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت. در رده سنی ب، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره از سوی هیئت داوران به بهرنگ الگامه از شیراز به عنوان رتبۀ اول، ریحانه حاجی محمد از تهران به عنوان رتبۀ دوم و علی چوپانی‌نژاد از اصفهان به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.  در گروه سنی (ج) هیچ شرکت‌کننده‌ای وجود نداشت.
 
در شاخۀ ساز ابوا، ردۀ سنی الف، آسمان اسماعیل‌زاده از تهران رتبۀ اول و پارمیدا سلطانی از تهران رتبۀ دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره دریافت کردند. هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص ندادند. همچنین در گروه سنی (ب) هیچ شرکت‌کننده‌ای وجود نداشت. در گروه سنی ج، نیز هیئت داوران با اهدای لوح از حسام صدفی‌نژاد از تهران تقدیر کردند.
 
در شاخۀ ساز کلارینت نیز در گروه‌های سنی الف و ج هیچ شرکت‌کننده‌ای وجود نداشت. بر این اساس هیئت داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را در ردۀ سنی ب به پانیذ شفایی از تهران به عنوان رتبۀ اول و غزل فقیهی از تهران به عنوان رتبۀ دوم اهدا کردند. در این رده همچنین هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص نداده است.
 
در ادامۀ مراسم اختتامیۀ دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، بابک قلی‌زاده نوازندۀ نی، آریا طبیب‌زاده، نوازندۀ کمانچه و کارن احمدی نوازندۀ سنتور به اجرای قطعاتی پرداختند و در ادامه با حضور علی مرادخانی معاون هنری ارشاد، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، هومان اسعدی دبیر جشنوارۀ موسیقی جوان، علی ترابی دبیر اجرایی جشنوارۀ موسیقی جوان، مجید کیانی، نصرالله ناصح‌پور، علی‌اکبر شکارچی و عبدالنقی افشارنیا، آلبوم برگزیدگان موسیقی جوان با عنوان «نوبانگ» که شامل تکنوازی برگزیدگان سه دورۀ قبل جشنواره است رونمایی شد. در این آیین از موزیسین‌های جوان که آثارشان در آلبوم «نوبانگ» ضبط و منتشر شده است با اهدای لوح تقدیر شد.
 

  • * هومان اسعدی دبیر یازدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره با قرائت حکم دبیری هومان اسعدی همراه بود به طوری که این هنرمند برای پنجمین‌بار دبیری این جشنواره را عهده‌دار شد. در این حکم که از سوی علی مرادخانی معاون هنری وزیر به هومان اسعدی ابلاغ شده، آمده است:
 
«جناب آقای دکتر هومان اسعدی، نظر به دانش و تجربیات ارزشمند جنابعالی در چهار دورۀ گذشتۀ جشنوارۀ ملی موسیقی جوان و نیز نتایج مطلوب و موفق حاصل از این رخداد مهم هنری کشور، بدین‌وسیله جنابعالی به دبیری یازدهمین دورۀ جشنوارۀ ملی موسیقی جوان منصوب می‌شوید. از خداوند متعال توفیق بیشتر جنابعالی را خواستارم.
 
دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با اهدای جوایز برگزیدگان بخش موسیقی دستگاهی به پایان رسید، به طوری که با حضور هیئت داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی در بخش بخش ویژه موسیقی دستگاهی (حفظ کل ردیف) به عارف شاهدی نواز خلجان از تبریز، آریا طبیب‌زاده قمصری از همدان، حسین خوش‌چهره‌زیبا از تهران و سیدعلی حسن‌دخت تعلق گرفت. در شاخۀ ساز تار، ردۀ سنی الف، علی قنبری ایلخچی از تبریز رتبه اول، محمدعلی نکیسایی از شیراز رتبه دوم و سید علی نظام الدینی از اراک رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
 
در رده سنی ب، کامیاب عشقی‌نژادفرد از تهران رتبه اول، نسترن گیو قصاب از تهران رتبه دوم و آرمان توکلی از تهران و پانیذ مجاهدنیا از کرج مشترکا رتبه سوم را همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
 
در رده سنی ج تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به رضا ابراهیمی کلاریجانی از تهران به عنوان رتبه اول و پدرام دانشفر از تهران به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت . هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم تشخیص نداده است.همچنین هیات داوران با اهدای لوح از امیرحسین مهرائی حمزه کلایی از کرج در رده سنی الف تقدیر کردند.
 
در شاخه ساز سه تار رده سنی الف تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره مشترکاً به نصرت‌الله اکبری از ساری و محسن تقی‌پور از رشت به عنوان رتبه اول و سینا سلطان پور هریس از اهر به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم تشخیص ندادند.
 
در رده سنی ب، امیرحسین احمدخانی از تهران رتبه اول، امیررضا پاک نژاد از تهران و سارا ایمانی از همدان مشترکا رتبه دوم و محمدجواد احمدزاده از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
 
در رده سنی ج، رضا اسدی از بندرعباس رتبه اول، امید اسدی از قزوین رتبه دوم، مازیار کنعانی از اصفهان و مهرداد اسماعیلی از شیراز مشترکا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
 
 
در شاخه ساز سنتور رده سنی الف ، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به عارف شاهدی نواز خلجان از تبریز به عنوان رتبه اول، آرمان مهدیه نجف آبادی از نجف آباد به عنوان رتبه دوم و پوریا تقی پور از کرج به عنوان رتبه سوم اهدا شد.
 
در رده سنی ب ، کیارش داودی ازاهواز رتبه اول و فرهاد امینی ملکی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم تشخیص ندادند.
 
در رده سنی ج نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به فرزین کشاورز از تهران به عنوان رتبه اول تعلق گرفت. هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم و سوم تشخیص ندادند.
 
همچنین هیئت داوران از کارن احمدی از سنندج به عنوان جوان‌ترین شرکت‌کننده در بخش موسیقی دستگاهی با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر ویژه کردند. در شاخه ساز قانون، رده سنی الف، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره مشترکا به بهار امراللهی و سید پارسا میر اسدی از تهران به عنوان رتبه اول، ستایش حامدی از تهران به عنوان رتبه دوم و آیناز راثی از تهران به عنوان رتبه سوم رسید. در گروه سنی ب، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان را شایستۀ رتبه تشخیص ندادند.
 
در رده سنی ج، هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه اول و  سوم تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر وجایزه نقدی را به یاسمن نجم الدین از سمنان به عنوان رتبه دوم اهدا کردند.
 
در شاخه ساز کمانچه، ردۀ سنی الف، آریا طبیب‌زاده قمصری ازهمدان رتبۀ اول، سهراب بحیرائی از نهاوند رتبۀ دوم و نگین محمدی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند. در ردۀ سنی ب، فردین میرزا حسینی از تهران رتبۀ اول، بهنام بیات از همدان رتبۀ دوم و فرزان پورعارف از بیرجند رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
 
در ردۀ سنی ج، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره مشترکاً به احمد پور ابوقداره از کرمانشاه و سیدمهبد نبوی تهرانی از آمل به عنوان رتبۀ اول و سیدمحمدصادق شاهولایتی از خوانسار به عنوان رتبۀ دوم تعلق گرفت. هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص ندادند.
 
در شاخه ساز عود، رده سنی الف، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره مشترکاً به محیا قلی بیکیان و بهار بدیعی تبار از تهران به عنوان رتبه اول و آرمین صفاتی از مراغه به عنوان رتبه دوم تعلق گرفت.هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه سوم تشخیص ندادند.
 
در رده سنی ب، نیز حجت فرجیان از تهران رتبه اول و آریا لطیف پور از تهران رتبه دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه سوم تشخیص ندادند.
در شاخه آواز، رده سنی الف، هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته رتبه تشخیص نداده است و با اهدای لوح از محمدرضا صالحی مقدم از اصفهان تقدیر کردند. در رده سنی ب، محمدامین مجیبی از تهران رتبه دوم و پوریا عابدینی از ابهر و علی قدیری از شهر گز مشترکا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه اول تشخیص ندادند.
 
در رده سنی ج صادق مرادی از تکاب رتبه اول، سید علی حسن دخت از اصفهان رتبه دوم و مهرداد مرادمند جزی از شاهین شهر رتبه سوم را به همراه تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
 
در شاخه ساز تنبک رده سنی الف منصور صادق نژاد نائینی از اصفهان رتبه اول ، ستار محمدی از بهارستان و  آرین یزدانی از اصفهان مشترکا رتبه دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه سوم تشخیص ندادند. در رده سنی ب امیر سلیمانزاده از اصفهان رتبه اول، عرفان بطلانی اصفهانی از ساوه رتبه دوم و سینا باقری از شهرضا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی کسب کردند. در رده سنی ج نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهسا نساج پور اصفهانی از سپاهان شهر به عنوان رتبه اول، جواد علیرضایی دیزیچه از مبارکه به عنوان رتبه دوم و مصطفی هاشم زاده از اصفهان به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت.
 
در ساز نی رده سنی الف تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به  بابک قلی زاده از مرودشت فارس به عنوان رتبه اول ، علیرضا محمدی از قم به عنوان رتبه دوم و فرنوش اصلانی از تهران و رضوان  پوراسمعیلیان گهرتی از آباده فارس مشترکا به عنوان رتبه سوم اهدا شد.
 
در رده سنی ب تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به  کیارش بکتاشیان اصفهانی از اصفهان به عنوان رتبه اول، مهران قاسمی فلاورجانی از فلاورجان و سجاد شاهرخی از خوانسار مشترکاً به عنوان رتبۀ دوم و آرمان خوشبویی از اصفهان به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
 
در ردۀ سنی ج، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم تشخیص ندادند و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را مشترکاً به سیدعلی حسینی از قزوین و امین کری‌وند از الیگودرز به عنوان رتبۀ دوم اهدا کردند.  دهمین جشنوارۀ موسیقی جوان ۲۴ شهریورماه در تالار وحدت به کار خود پایان داد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر