اگر بخواهیم ساختار کلی چمن مصنوعی را در نظر بگیریم، اجزای تشکیل دهنده آن برای انواع چمن فوتبالی ( چمن مصنوعی فوتبال )، چمن مصنوعی فوتسالی و مدارس، چمن مصنوعی تراس و چمن مصنوعی در خانه… که در لیست قیمت چمن مصنوعی و همچنین روش نصب چمن مصنوعی هم تاثیرگذار هستند شامل موارد زیر است:

فلت های چمن:

اصلی ترین جزء چمن مصنوعی هستند که کیفیت بالای آن اهمیت ویژه ای در چمن مصنوعی مرغوب دارد و از مواد پلیمری مثل: XTREME(جدید ترین نسل پلیمرهای چمن مصنوعی)، نایلون یا PA، پلی اتیلن یا PE(که امكان تولید چمن مصنوعی با طول عمر بیشتر، مقاومتر و در عین حال نرمتر را فراهم کرد)، LSR، پلی پروپیلن یا PP(چمن مصنوعی با الیاف پلی پروپیلن  PP  طول عمر کمتری دارد و در مقایسه با چمن مصنوعی با الیاف LSR زبری بسیار بیشتری دارد كه گاهی منجر به جراحت بازیكنان می گردد)  تهیه می شوند.

زمینه بافت:

همان زیره چمن مصنوعی است.

فیلرها:

براساس نوع سیستم چمن مصنوعی ممکن است نیاز شوند.

  • شن سیلیس ( عامل تثبیت چمن مصنوعی است. )
  • گرانول لاستیک ( به عنوان پر كننده چمن مصنوعی استفاده می شود. )

لایه الاستیک:

عامل جذب ضربه در چمن مصنوعی است و براساس نوع سیستم چمن مصنوعی ممکن است نیاز شوند.

الیاف چمن مصنوعی

حال اگر بخواهیم ساختار چمن مصنوعی را از نظر الیاف سازنده آن که در قیمت هر متر چمن مصنوعی تاثیرگذار است، تقسیم بندی کنیم به دو گروه می رسیم:

الف) فیبریلیت:

از ویژگی های الیاف فیبریلیت می توان به طول عمر بالا و همچنین نرمی و لطافت قابل توجهی دارند اشاره کرد. فیبریلیت یکی از بهترین گزینه ها برای اجرای پروژه های چمن مصنوعی تخصصی مثل مدارس، مهدکودک ها، زمین های فوتبال، فوتسال و تنیس و … هستند. البته در نوع بافت چمن های مصنوعی فیبریلیت تنوع زیادی وجود دارد که حتی به صورت چمن مصنوعی دست دوم نیز قابل استفاده است.

ب) مونوفیلامنت:

الیاف منوفیلامنت که جدیدترین نسل الیاف چمن مصنوعی هستند، همانند الیاف فیبریلیت چمن مصنوعی تنوع بالایی در نوع ساختار و بافت دارند. برخی از مدل های بافت الیاف منوفیلامنت مشابه v,w,u  ویا تخت هستند و هرکدام از آن ها ویژگی های مربوط به خود را دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر