اطلاعاتی در مورد جاذبه های گردشگری و آب و هوای آنتالیا، هتل های مناسب و یا نقشه این شهر  را بهتر است قبل از سفر با تور آنتالیا کسب کنید. این شهر توریستی بسیار مورد توجه گردشگران است و لازم است برای سفری راحت، با توجه به این اطلاعات برنامه ریزی کنید.

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای این منطقه مدیترانه ای است و در تابستان حدودا ۲۸ درجه، با آبی در همین حدود گرما، و در ماههای سرد سال هوای معتدلی بین ۱۶-۲۱ درجه دارد. ولی با وجود گرمای شدید، بادهایی که از سمت جزایر و دریای مدیترانه می وزند هوا را خنک و مطلوب می کند.

فرودگاه آنتالیا

این فرودگاه مهم ترین فرودگاه جنوب غربی ترکیه است و از آن به مقصد اکثر فرودگاههای دنیا پرواز هست. فاصله فرودگاه از کمر و بلک که از مناطق توریستی آنتالیا هستند و هتل ها ی آنتالیا بیشتر در آن است سوال مورد توجه بیشتر گردشگران است. فاصله فرودگاه تا کمر ۶۵ کیلومتر و تا بلک ۳۰ کیلومتر است. یکی از ویژگیهای مهم تور آنتالیا در تابستان، پرواز مستقیم تهران- آنتالیا است که معمولا از نیمه اردیبهشت تا نیمه مهر است.

هتل های آنتالیا

برخی از هتل های آنتالیا در شهرهای ساحلی با داشتن پارک آبی و سایر تفریحات و ورزشهای آبی ، شما را از سایر تفریحات آنتالیا بی نیاز می کند پس در هنگام رزرو هتل در آنتالیا به تمام امکانات هتل توجه کنید. تعداد زیادی از هتل ها در آنتالیا ۵ ستاره هستند که بهترین گزینه ها برای داشتن سفری آرام و دلچسب است. در زمان رزرو هتل چیز هایی را که برایتان در اولویت است مورد توجه قرار دهید.  مثلا امکانات تفریحی ، ساحلی بودن هتل ، نوع سرویس دهی هتل ، برنامه های تفریحی هتل ، هزینه هتل ، فاصله تا مرکز شهر و … میتواند شما را در رتبه بندی هتل و انتخاب دقیق تر ، کمک کند

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

تاکسی ها در آنتالیا فراوان و به رنگ زرد هستند ولی نسبتا گران است و قیمت با توجه به وضعیت ترافیک تعیین می شود و البته کرایه ها از ۱۲ شب تا ۶ صبح، یک و نیم برابر هم بیشتر می شود. مینی‌بوس‌های آنتالیا به غیر از مبدأ و مقصد ، اسم ایستگاه‌های میانی را نیز روی شیشه‌شان نوشته‌اند . کرایه هر نفر برای استفاده از ون یا مینی بوس در آنتالیا ، ۴ لیره ترک است . البته استفاده از اتوبوس ، بهترین و راحت ترین روش برای دسترسی به اکثر نقاط آنتالیاست. برای رفتن به فرودگاه آنتالیا نیز می توانید از اتوبوس استفاده کنید ولی این را یادآوری کنیم که باید خط عوض کنید و در واقع با دو اتوبوس بروید. یک خط تراموا در آنتالیا هست که از موزه آنتالیا در خیابان ایشیک لار شروع به حرکت می کند و به منطقه قدیمی کاله ایچی می رسد.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

این شهر پر است از جاذبه های گردشگری متنوع تا حدی که کمی برنامه ریزی را سخت می کند.. در آنتالیا میتوانید از تورهای تفریحی استفاده کنید کواد سافاری در آنتالیا ، تور کشتی آنتالیا ، قایق سواری در رودخانه وحشی آنتالیا ، جیپ سافاری آنتالیا ، میکرو لایت آنتالیا ، تور غواصی آنتالیا  و چتربازی در آنتالیا ، تورهای نیم روزی هستند که برای رزرو آنها میتوانید از طریق لیدر و یا میز گردشگری هتل اقدام نمایید. شهر تاریخی آسپندوس آنتالیا و شهر باستانی الیمپوس از جاهای دیدنی آنتالیا هستند که میتوانید از آنها بازدید کنید .  غار آلتین بشیک آنتالیا ، غار داملاتاش آنتالیا ، غار کوکین آنتالیا ، غار بلدیبی آنتالیا ، غار کارائین آنتالیا ، آبشارهای دودن آنتالیا ، پارک ملی آنتالیا هم از جاذبه های طبیعی آنتالیا برای دوست داران طبیعت است. از مهمترین پارکهای آبی آنتالیا پارک آکوالند و |پارک آبی دیدمان هستند. در این پارکها علاوه بر جدیدترین وسایل بازی از دلفیناریوم آنتالیا هم میتوانید لذت ببرید.

مراکز خرید آنتالیا

در سفر به آنتالیا هم مانند تور استانبول ، می توانید از مراکز خرید بازدید کنید.مراکز خرید در آنتالیا هرچند که در تنوع اجناس به پای استامبول نمی رسد ولی باز هم اناع مارکها  و اجناس ترک را در آنها می توانید بیابید. ناگفته نماند که بعضی از این مراکز با داشتن امکانات تفریحی به خودی خود از تفریحات به شمار می آیند. از مهم ترین مراکز خرید آنتالیا می توان به مرکز خرید میگروس آنتالیا ، مرکز خرید لاپیس آنتالیا ،  مرکز خرید جی آنتالیا ،  مرکز خرید اوزدلیک آنتالیا ،  مرکز خرید ترا سیتی آنتالیا ، مرکز خرید دپو آنتالیا ،  مرکز خرید شی آنتالیا و مرکز خرید لاورا آنتالیا اشاره کرد.

رستوران های آنتالیا

با وجود امکان صرف غذا در هتل محل اقامتتان برای از دست ندادن غذاهای سنتی ترکیه به رستورانهای شهر سری بزنید. رستورانهای شیک هم که محبوبیت فراوانی در بین مردم آنتالیا دارند و دارای چند شعبه هستند را نیز در نظر داشته باشید، مثل:

رستوران وانیلا لانج ، رستوران کاراف واین ، رستوران ۷ مهمت ، پیتزا فروشی ایل ویچینو ، رستوران آلپ پازا و یا رستوران کافه‌ کسل.

حالا با آگاهی بیشتر میتوانید سفری مطمئن و برنامه ریزی شده با تور آنتالیا برای خود ترتیب دهید.

همچنین می توانید در سایت سفر باتو اطلاعاتی در مورد تور گرجستان و تور دبی کسب کنید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر